Živjo, lepo se je dobiti z vama. Kaj počneta v teh poletnih mesecih, ko košarka ponavadi ni v prvem planu? G: Uživam. Nekaj tudi delam, da zaslužim malo denarja. Načeloma pa se imam kar fino. Malo sem bil na morju s prijatelji, malo še bom. Takšno pravo poletje imam letos. L: Treniram. Sicer po offseason planu, ampak še vedno je kar aktivno. Tudi nekaj tenisa sem odigral. Večino preostalega časa pa posvečam podjetju LV Prospects, kjer je trenutno precej dinamično. Smo v pripravah na nov EBS (www.elitebasketballshowcase.com), ki bo letos v popolnoma novi luči v Ljubljani 14.9. in kasneje tudi po ostalih državah v okolici. Kdaj se vajino poletje konča? L: Priprave začnemo 19. avgusta. G: Hja, jaz pa še nevem. V ZDA se letos ne vračam. Želja po novem izivu je prevelika, tako da bom kariero nadaljeval v Evropi. Ne vem še kje, vendar upam, da bo to znano v kratkem. Srečno! Če se malo dotaknemo teme odhoda v ZDA: med vajinima odhodoma je minilo 7 let. V tem času se ja marsikaj spremenilo. Kako se spomneta svoje poti? L: Za začetek ni blo nikogar pred mano, da bi se lahko nanj obrnil z vprašanji oz. ga povprašal o izkušnjah. Kasneje sem sicer izvedel, da so pred mano nekateri že igrali košarko na tem nivoju oz. v nižjih divizijah. Veliko sem raziskal sam, malo mi je pomagal tudi Lojze Milosavljevič, ki je bil takrat edini dodatni vir informaciji. Kar se tiče vpisov, papirologije in izpolnjevanja vse potrebnih dokumentov pa sem se moral znajti sam. To za nekoga, ki vse to izpolnjuje prvič, zahteva ogomno časa in volje. Ter seveda potrpljenja! G: Meni je bilo lažje zaradi vseh predhodnikov, ki so to pot že izkusili. Načeloma pa so za vse poskrbeli pri LV Prospects, kjer znajo stvari zares olajšati.
G: Jaz sem imel srečo. Ko sem se začel zanimati za študij v ZDA, so pri LV Prospects prvič organizirali EBS, Elite Basketball Showcase. Tistega leta je bil v Domžalah in tam sem prejel vse potrebne informacije in se tudi prvič spoznal s postopkom rekrutiranja. Super izkušnja, ki je imela veliko težo pri odločitvi za odhod v ZDA. SAT izpit je ključnega pomena za sprejem na univerzo in pridobitev štipendije. Kako sta se spopadla s to oviro? L: Jaz nisem vedel, kaj to je. Nisem imel možnosti dobiti gradiva in sploh nisem vedel, kaj pričakovati. Zato sem se odločil, da grem testno pisati izpit. V drugem letniku sem se prijavil in opravljal izpit. Tam sem šele videl, kaj naj sploh pričakujem. Kasneje, nekje v 3. letniku, sem se dobro pripravil, naročil knjige iz ZDA in odpisal dovolj dobro, da so me sprejeli na željeno univerzo. G: Že na EBS-u sem izvedel vse o izpitu. Kasneje sem se udeležil SAT priprav pri LV Prospects, kar je zadoščalo za dober rezultat. L: Kdor obiskuje gimnazijo v Sloveniji in tam nima večjih težav, pri SAT izpitu prav tako ne bo imel večjega problema. Edina ovira, ki jo lahko dijak pričakuje je to, da je vse v angleškem jeziku in da je vse časovno zelo omejeno. Zato je priporočljivo, da se na izpit dobro pripraviš. Po opravljenih izpitih je bilo pa potrebno izbrati univerzo. Kako sta se odločila? Sta imela na mizi več ponudb? G: Jaz v bistvu ne, odločil sem se že za prvo. Povabili so me na obisk univerze, kamor sem odšel sam. Tam je bilo vse tako kot sem si želel in na koncu moja odločitev ni bla težka. Pa tudi sončna California in Los Angeles nista ravno lokacija, nad katero bi se človek pritoževal. L: Meni osebno največ pomeni počutje med ljudmi, kamor se podajam. Imel sem plan opraviti dva zaporedna obiska univerz, vendar sem se po prvem obisku že odločil za UNCC. Drugi obisk sem odpovedal, ker sem začutil, da je UNCC univerza, kamor želim in kjer se bom dobro počutil. Je pa cel proces pridobivanja štipendij precej turbolenten. Veliko je vzponov in padcev, ampak na koncu je vredno.
Je pa odnos v ekipi in odnos do trenerjev popolnoma drugačen. Z igralci smo se družili precej več in tudi s trenerji so odnosi veliko bolj osebni. Trener nas je, na primer, povabil na božično večerjo k sebi domov. Tega si tukaj ne znam predstavljati. Definitivno so takšni odnosi nekaj, kar olajša prehod iz enega v drugo okolje. Košarkarsko je pa precej drugače, res je. Predvsem tekmovalnost je na noro visokem nivoju. L: Ja, se strinjam. Tekmovalnost je nekaj, česar se pri nas v mladinskih kategorijah težko naučiš. Ko enkrat preideš v člansko kategorijo, imajo mlajši igralci nemalo težav. No, v ZDA pa je to na še višjem nivoju! Katere študijske smeri sta si izbrala v ZDA? G: Začel sem z ekonomijo, končal pa sem na kineziologiji. Vmesna postaja je bila še sociologija. Velik plus je to, da to konca drugega letnika lahko menjaš smeri študija. Tako lahko čim bolje ugotoviš, kaj te pravzaprav veseli. L: Mene je vedno zanimala ekonomija, še posebno finance in management. Tako da sem brez pomisleka začel s tem in nadaljeval do konca. Prosti čas, ki ga verjetno ni veliko, želimo ponavadi preživeti s prijatelji ali družino. Kako sta prosti čas preživljala v ZDA? G: Plaže! Največ to. Soigralci so imeli avtomobile in po predavanjih smo se hitro odpravili na drugo stran mesta. Na plažo, v lunaparke, na različna kosila ipd. L: Jaz sem pa treniral. Ko ni sezone, je več časa, med letom pa sem večino prostega časa preživel v dvorani in treniral. Seveda smo šli kdaj tudi s prijatelji naokoli: roadtrip za vikend ali kaj podobnega. Med vajinim odhodom je minilo skoraj 10 let. Kako sta vsak v svojem času komunicirala z domačimi?
L: Pri meni je Facebook ravno postajal hit. Tako da smo malo preko Facebooka, malo po Skypu ipd. Z napredkom tehnologije je bilo vsako leto lažje. G: Pri meni je bilo drugače. Luka se je težko povezal z domačimi, jaz pa sem se težko »odvezal«. Ko sem se vrnil domov, so domači že vedeli vse, kar se dogaja. Tako da, ko sem se vrnil domov, je bila tema pogovora pri večerji vse ostalo, le jaz v ZDA ne (smeh). Kakšne imata načrte za prihodnost? L: S Sixtom bomo letos nastopali v 1. ABA ligi in 1 SKL, tako da nam ambicij ne manjka. Tudi osebnih ambiciji mi nikoli ne manjka. Tako da, ja, pripravljam se na novo sezono – že 7. profesionalno. Na tak ritem življenja sem se privadil in veselim se že nove sezone. G: Jaz se ne vračam v ZDA. Odločil sem se, da ostanem v Sloveniji in se lotim novih izzivov. Nimam še kluba, ampak mislim, da se bo to v kratkem razrešilo. Hvaležen sem za vse, kar sem doživel v ZDA, sedaj pa se podajam novim izzivom naproti.
1 Comment
Svojemu bivšemu ljubezenskemu partnerju sem naredil, da se vrne k ljubezni in mi zaupa bolj kot kdaj koli prej. Vse življenje si nisem mislil, da bi urok za ljubezensko začaranost lahko vrnil mojo bivšo ljubimko Majo, dokler me prijatelj ni predstavil pravega uroka, preden sem se obrnil na nekatere uroke, da bi mi pomagali, a vem, da bi mi lahko pomagali, nekateri so zahtevali več denarja, dokler Sledim preprostim navodilom iz velikega ljubezenskega uroka preko njegove osebne številke WhatsApp +12162022709 ali Viber +12066713285, lahko sem komuniciral in ga poklical ter dobil takojšnjo pomoč od njega, da bi obnovil ljubezen in srečo mojega zakona Drigbinovia. Vsakdo lahko še vedno dobi enako pomoč od njega danes povrniti izgubljeno ljubezen ali obnoviti prekinjeno razmerje in ločeni partner se lahko vrne v ljubezen je možno, ker mi deluje v roku 3 dni, moj bivši ljubimec me je poklical po telefonu, da se opravičim in trenutno živiva skupaj v ljubezni in sreče lahko dobite tudi na njegovo e-pošto na [email protected] Hvala Drigbinovia za njegove nadarjene moči hvala, ker ste si vzeli čas in prebrali moje pričevanje?
Reply
Leave a Reply. |
AvtorjaLisa in Luka iz ekipe LV Prospects skrbita za vse koristne informacije, napotke in novosti na našem blogu 🤩 🇺🇸 Kategorije
All
|